Online Quiz League
BOOQL 1 Results
Round 1
Round 2
Sunday 31st May
Sunday 14th June
13:00:00
Host: Lauren Hamer
13:00:00
Host:Mik/Ronny
Ailsa Watson
Central Belters
11
Tom Speller
17
Heat A
Tom Mead
Disparate Origins
10 (3)
QF 1
Phil Small
13
David Cowan
Disparate Origins
10 (1)
Ailsa Watson
12
Clive Dunning
Team North East
W/O
John Hall
9
Sunday 31st May
13:00:00
Host: Dave Bill
13:00:00
Host: Dave Bill
Dennis Dennis
Amoebas
17
Dave McBryan
13 (3)
Heat B
Liam McCarthy
Disparate Origins
12
QF 2
Mark Walton
13 (2) (3)
Michael Reeve
Jan+
11
Dennis Dennis
13 (2) (1)
David Harris
Central Belters
10
Ant Fish
11
Sunday 31st May
13:00:00
Host: Steve Child
13:00:00
Host: Aidan Linge
Phil Small
Splendid Isolation
12
Marianne Fairthorne
15
Heat C
Alan Morgan
Lockdown Latecomers
11
QF 3
Alan Gibbs
13 (2) (3)
Ned Pendelton
Ceefax the Hoop
10
Alan Morgan
13 (2) (2)
Dave Tilley
None
W/O
Liam McCarthy
10
Sunday 31st May
13:00:00
Host: David Hulley
13:00:00
Host: David Hulley
Mark Walton
Team North East
15
Tom Mead
14
Heat D
Amy Godel
Grinling Gibbons
12
QF 4
Gareth Kingston
11 (3)
Mike McPartland
Team North East
11
Amy Godel
11 (2)
Dave Edwards
White Hart
8
Tony Walmsley
10
Round 1
Sunday 7th June
Sunday 21st June
13:00:00
Host: Dave Bill
13:00:00
Host: David Bill
Marianne Fairthorne
Misfits
17
Mark Walton
18
Heat E
Tom Speller
Amoebas
16
SF 1
Tom Speller
16
Max Espensen
Misfits
14
Marianne Fairthorne
14
Amit De
Banana Split Exiles
11
Gareth Kingston
9
Sunday 7th June
13:00:00
Host: Mike Devitt
13:00:00
Host
Alan Gibbs
MacGregor's Maruaders
15 (3)(3)*
Phil Small
16
Heat F
Dave McBryan
Central Belters
15 (3)(3)
SF 2
Alan Gibbs
15
John Cockerill
Team North East
12
Dave McBryan
12
Alex Spacey
Winning from Home
11
Tom Mead
10
*Won nearest the bull TB
Sunday 7th June
13:00:00
Host: Ailsa Watson
15:00:00
Host: Dave Bill
Tony Walmsley
Team North East
18
Phil Small
16
Heat G
Ant Fish
Tim Gyda I
14
Final
Tom Speller
14
Barry Humphrey
Jan+
12
Mark Walton
13
Nathan Hamer
Jan+
6
Alan Gibbs
9
Sunday 7th June
13:00:00
Host: Lauren Hamer
Gareth Kingston
Victoria Phoenix
15
Heat H
John Hall
MacGregor's Marauders
14
Nick Patterson
Ceefax the Hoop
11
Kevin Bearne
Team North East
10